پایه

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه نیکولاس کوپرنیک لهستان

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک (Nicolaus Copernicus University) کوچکترین دانشگاه لهستان می باشد و برگزار کننده دوره های پزشکی داروسازی و رشته های پیراپزشکی  می باشد. این دانشگاه اکثر رشته ها را به زبان لهستانی ارائه می دهد ولی رشته های پزشکی، پرستاری و فیزیوتراپی را نیز به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه در شهر تورون Toruń قرار دارد.

تاریخچه نیکولاس کوپرنیک

این دانشگاه در سال در سال 1984 به عنوان  Ludwik Rydygier Medical فعالیت خود را آغاز کرد و کار خود را با تاسیس دانشکده پزشکی شروع کرد. در همان سال دانشکده داروسازی را هم ایجاد کرد. این دانشگاه در سال 2004 تغییر نام داد و به دانشگاه نیکولاس کوپرنیک نامیده شد.

Ludwik Rydygier یک جراح معروف لهستانی بود او تکنیک های جراحی جدید را معرفی کرد این داتشمند بیش از 200 مقاله علمی دارد.

ساختمان دانشگاه در چندین منطقه قراردارد که ساختمان های اصلی در قلب شهر قرار دارند اما کلاس در هر دو ساختمان تاریخی با معماری بسیار زیبا برگزار می شود.

امکانات دانشگاه

دانشجویان در این دانشگاه میتوانند از امکانات بیمارستانی این دانشگاه استفاده کنند برای این دانشگاه دو بیمارستان تحقیقاتی و خدمات توانبخشی وحود دارد. بیمارستان شماره 1 دارای مرکز پزشکی بسیار تخصصی دارای اهمیت بین منطقه ای و اورژانس کاملا پیشرفته و یکی از پیشرفته ترین مراکز ER در لهستان می باشد. بیمارستان شماره 2 با نام: Bydgoszcz دارا امکانات پزشکی پیشرفته با همکاری موسسات خارجی است.

این دانشگاه از سال 2009 تدریس به زبان انگلیسی را آغاز کرده است دوره های پزشکی به زبان انگلیسی با اساتید دانشگاه های اسکاندیناوی شروع کرده است در حال حاضر دانشجویان از کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل، کیپ ورد، ایران، هند، تایلند، اتیوپی، نیجریه، جنوب آفریقا، زامبیا، امارات، پاکستان و لهستان در این دانشگاه شرکت می کنند .

رنکینگ دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

این دانشگاه در رده بندی تایمز در جایگاه 1000 تا 1200 قرار دارد که جایگاه چندان مطلوبی نیست. همچنین در رشته های پزشکی این دانشگاه اعتبار بالایی ندارد. در رده بندی QS نیز جایگاه 801 را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *