پایه

دانشگاه یاگلونیا لهستان

دانشگاه یاگلونیا در شهر کراکوف لهستان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در لهستان و یکی از قدیمی ترین در اروپا است. در 12 می 1364  یعنی تقریبا 600 سال پیش توسط پادشاه لهستان کازیمیر کبیر تأسیس شد. و شامل سه دانشکده بود: هنرهای آزاد، پزشکی و حقوق.  پس از مرگ پادشاه، دانشگاه از کار افتاد.

تاریخچه دانشگاه یاگلونیا

پس از تلاش های ناموفق برای بازسازی آن در دهه 1390، دانشگاه توسط پادشاه ولادیسلاس یاگیلو در 26 ژوئیه 1400 مجدداً تأسیس شد. ملکه جادویگا که در سال 1399 درگذشت، با واگذاری بخش قابل توجهی از املاک خصوصی خود به دانشگاه در مرمت کمک کرد . دانشگاه، واقع در پایتخت وقت پادشاهی لهستان، دیگر هرگز فعالیت آموزشی و علمی خود را قطع نکرد. نه تنها نمادی از تداوم دولت لهستان است، بلکه کراکوف را در میان مهم ترین مراکز آموزشی کشور قرار می دهد.این دانشگاه در فاصله قرن پانزدهم تاا اکنون دانش آموزان متعددی را از سراسر اروپا جذب کرده. این دانشگاه بارها نام خود را تغییر داده است و در نهایت در سال 1817 دانشگاه نام مدرن خود را به دست اورد  دانشگاه Jagiellonian.

تحصیل در دانشگاه یاگلونیا

زبان تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و بر اساس استانداردهای اموزشی اتحادیه اروپا و وزارت آموزش آمریکا و برد پزشکی کالیفرنیا برگزار می کند. دانشگاه یاگلونیا یک یژگی مهم دارد: اینکه فارغ التحصیلان میتواننددوره های رزیدنتی خود را در دانشگاههای برتر جهان مانند بیمارستان های کشورهای کانادا ، آمریکا ، استرالیا، ایرلند ، نروژ وانگلستان بگذرانند.

 پزشکی در دانشگاه یاگلونیان:

این دانشگاه یک برنامه پزشکی چهار ساله و دو برنامه شش سال پزشکی  و دندان پزشکی دارد. دوره چهارساله این دانشگاه برای کسانی است که  از کشورهای امریکا و کانادا مدرک لیسانس علوم پایه دارند این دانشگاه این امکان را برای دانشجویان پزشکی فراهم کرده تا سال اخر تحصیل خود را در امریکا در دانشگاه های مورد قرارداد خود بگذراند.

دانشگاه های طرف قرارداد این دانشگاه: دانشگاه وسترن ریسروآمریکا، دانشگاه روین کالیفرنیا، دانشگاه سانتیگو کالیفرنیا آمریکا

شهریه سال اول پزشکی دانشگاه یاگلونیان 13400 و سال دوم به بعد سالیانه 13000 است

دندانپزشکی دانشگاه یاگلونیان:

دوره دندان پزشکی در دانشگاه یاگلونیان IMU به دوصورت ارائه می شود. دانشجویان می توانند کل مدرک 5 ساله لیسانس جراحی دندان (BDS) را در IMU بگذرانند یا سال های اولیه را در IMU بگذرانند و سپس به دانشگاه های معتبر خارج از کشور منتقل شوند. برای گزینه دوم، دانشجویان مدرک را از دانشگاه شریک مربوطه دریافت خواهند کرد.

شهریه برای سال اول ودوم : سالانه 11000 یورو ، برای  سال سوم 12500 یورو و برای سال چهارم و پنجم : سالانه حدود 13000 یورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *