پایه

دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

هر ساله تعدادی دانشجو از کشور های مختلف جهان راهی مجارستان می شوند جهت تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی در این میان بخشی از این دانشجو های به دانشگاه سگد می روند همچنین رنکینگ دانشگاه سگد نیز در این متن مقایسه می شود.

در ادامه تحصیل در دانشگاه سگد در رشته های دندانپزشکی داروسازی و پزشکی را بررسی می کنیم.

در ادامه همین مطلب رنکینگ دانشگاه سگد مجارستان را با سایر دانشگاه های مجارستان مقایسه کرده و همچنین رنکینگ دانشگاه سگد در رشته پزشکی که برای مخاطبین ما بسیار مهم است را با سایر دانشگاه های مجارستان در کفه ترازوی مقایسه قرار می دهیم.

معرفی دانشگاه سگد مجارستان ; تحصیل در مجارستان

دانشگاه 

معرفی دانشگاه سگد مجارستان(تصویر ساختمان دانشگاه سگد)

دانشگاه سگد مجارستان University of Szeged (SZTE)یا دانشگاه آلبرت سنت جورجی از جمله دانشگاه های مطرح کشور مجارستان است.

این دانشگاه از نظر علمی در رتبه سوم کشور مجارستان قرار دارد رتبه اول دانشگاه پچ رتبه دوم دانشگاه سملوایز و بالاخره رتبه سوم دانشگاه سگد و رتبه چهارم دانشگاه دبرسن است.دانشگاه سگد در شهر سگد مجارستان واقع است

دانشگاه سگد مجارستان : شهر سگد مجارستان

شهر سگد

Szeged که سومین شهر مجارستان است و در مرکز شهرستان چونگارد که در ناحیه جنوب شرقی مجارستان واقع شده است، قرار دارد.

شهر سگد از مهمترین شهرهای توریستی کشور مجارستان بوده که هر ساله مسافران زیادی از نقاط مختلف اروپا و جهان برای بازدید به آن سفر می کنند.

دانشگاه سگد از قدمت بالایی در بین دانشگاه های قاره اروپا و کشور مجارستان برخوردار است. این دانشگاه در سال 1581 میلادی تاسیس شده است(قدیمی ترین دانشگاه مجارستان دانشگاه پچ است که در سال 1367 میلادی تاسیس شده)

اساتید دانشگاه سگد مجارستان

اساتید برجسته در دانشگاه سگد فعالیت داشته اند از جمله برنده جایزه نوبل؛ آلبرت سنت جورجی (1937)، که اولین کسی بود که باعث استخراج و جداسازی ویتامین C شده بود. دانشگاه سگد مجارستان شامل 12 دانشکده است که از مهمترین رشته های تحصیلی آن می توان به رشته پزشکی، رشته داروسازیو رشته دندانپزشکی اشاره کرد.

سال 2000 نقطه عطفی در تاریخ دانشگاه سگد بود به این خاطر که تمامی موسسات آموزشی زیر مجوعه دانشگاه و موسسات مستقل این دانشگاه با دانشگاه سگد ادغام شدند.

براساس آمارهای بدست آمده از کشور مجارستان حدود 20 درصد پزشکان، 30 درصد دندانپزشکان، 20 درصد داروسازان و 20 درصد از متخصصان مراقبت های بهداشتی کشور مجارستان، فارغ التحصیلان دانشگاه سگد هستند.

دانشگاه سگد مجارستان علاوه بر توسعه آموزشی، نقش موثری در ارائه خدمات بهداشتی در کشور مجارستان را ایفا می کند.

هزینه تقریبی زندگی در سگد و تحصیل در مجارستان

تقریبا تمامی هزینه های بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ دلار ماهیانه می باشد

البته زندگی با حداکثر امکانات تا ۱۰۰۰ دلار نیز می تواند هزینه داشته باشد

دانشگاه

هزینه های زندگی در سگد

کلیاتی که باید در مورد سگد بدانیم جهت تحصیل در مجارستان و دانشگاه سگد مجارستان

همچنین دانشجویان از کشورهایی از جمله ایتالیا، ایران، کره جنوبی، سوئد، ژاپن، کانادا و دانمارک مشغول به تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان هستند. در حال حاضر نزدیک به 100 دانشجوی ایرانی در دانشگاه سگد مجارستان در حال تحصیل هستند.

توجه شود دانشگاه سگد مجارستان از نظر آموزش پزشکی

در رتبه سوم کشور مجارستان قرار دارد

رنکینگ دانشگاه سگد مجارستان

رتبه اول دانشگاه پچ مجارستان

رتبه دوم دانشگاه سملوایز مجارستان

و رتبه سوم دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه دانشکده پزشکی این ساختمان دانشکده پزشکی می باشد

نکته ای که در مورد دانشگاه سگد برخی را به اشتباه می اندازد این است که

دانشگاه سگد رتبه تقریبا خوبی در رنکینگ دارد اما این رنبه مربوط به رتبه پزشکی دانشگاه نیست و رتبه دانشگاه علوم سگد است قوی ترین مرکز درمانی تحقیقاتی در کشور مجارستان دانشگاه پچ و سپس دانشگاه سملوایز در بوداپست است

بسیار مهم رنکینگ دانشگاه سگد مجارستان باید در رشته پزشکی ارزیابی شود

شهر سگد مجارستان

شهر سگد سومین شهر بزرگ مجارستان میباشد و براساس آخرین آمارها جمعیت این شهر حدود 173 هزار نفر گزارش شده .  سگد شهری است که در نزدیکی مرز صربستان و رومانی قرار دارد.

رود تیسا از معروفترین رودهای مجارستان است که از وسط شهر سگد عبور می کند و همچنین شهر در امتداد رود دانوب قرار دارد. فاصله شهر سگد تا پایتخت مجارستان حدود 2.5 ساعت با قطار به طول می انجامد. همچنین این شهر به شهر آفتاب معروف است و بیشترین ساعت آفتابی را در طول سال در کشور مجارستان دارد از این رو آب و هوای مناسبی را در طول سال دارا می باشد

هزینه های زندگی در هر مکانی وابسته به سبک زندگی دانشجو دارد اما به طور معمول هزینه های زندگی در شهر سگد مجارستان که شامل هزینه اسکان، رفت و آمد و تغذیه است به طور ماهیانه حدود 600 الی 700 یورو می باشد که اگر دانشجو نیاز به امکانات بیشتری داشته باشد این میزان تا 1000 یورو ماهیانه افزایش می یابد.

نام سگد احتمالاً از یک واژه کهن مجاری به معنی گوشه (szeg) گرفته شده‌است، چرا که رود تیسا در محل این شهر تغییر جهت می‌دهد. روایتی دیگر این نام را مشتق از واژه مجاری sziget به معنی جزیره می‌داند. برخی دیگر نیز szeg را به معنی بلوند تیره می‌دانند که به رنگ آب محل تلاقی رود تیسا و مورش اشاره دارد

در وبسایت ما بیشتر بخوانید

اطلاعات کلی تحصیلی در مجارستان

ماموریت ویژه گروه نوآوران دانش در اتحادیه اروپا و ایران

پروژه های جدید دانشگاه پزشکی پچ با همکاری اتحادیه اروپا

University of szeged

رشته های دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد دندانپزشکی

دانشگاه سگد دوره 5 ساله تحصیل در رشته دندانپزشکی دارد

دانشگاه سگد رشته داروسازی : تحصیل در رشته داروسازی در سگد مجارستان

دانشگاه سگد دوره 5 ساله تحصیل در رشته داروسازی دارد

دانشگاه سگد رشته پزشکی : تحصیل در رشته پزشکی در سگد مجارستان

دانشگاه سگد دوره 6 ساله تحصیل در رشته پزشکی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *