پایه

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

مقاطع آموزش عالی جهت تحصیل در مجارستان

هر روز با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش هزینه های زندگی عده ای تصمیم به مهاجرت می گیرند .

امروزه مهاجرت در ابعاد گوناگون و مختلفی در جریان هست از مهاجرت تحصیلی تا متاسفانه خروج غیرقانونی و پناهندگی.

از دیدگاه اجتماعی بهترین نوع مهاجرت مهاجرت از نوع پروداکتیو است یعنی براساس شایستگی های شما و نیاز کشور مقصد به تخصص شما.

نوع دیگر مهاجرت مهاجرت های ارزش آفرین هستند یعنی شما با استفاده از فسیلیتی یا امکانات کشور مقصد رشد کرده و پروداکتیو  و سودمند می شوید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی یکی از برترین انواع مهاجرت است و همانطور که در بالا گفته شد این نوع مهاجرت در نهایت ارزش و اعتبار بسیاری دارد برای مثال

برخی ویژگی های این نوع مهاجرت را براساس شماره و وقایعی که در حالت نرمال برای شما پیش خواهد آمد مرور می کنیم.

 1. با شروع مهاجرت تحصیلی شما از سنین پایین تری سکونت کشور های آمریکایی یا اروپایی را در رزومه خود ثبت می کنید.
 2. با ادامه تحصیل از امکانات علمی دانشگاه مقصد بهره مند می شوید و می توانید در جهت تقویت رزومه خود قدرتمند پیش روید.
 3. با اتمام تحصیل برای مثال در مجارستان یا کشور های عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن اجازه کار برای شما در این حوزه شنگن صادر می شود لذا با شروع فعالیت کاری و کسب درآمد در نهایت اقامت دائم دریافت می کنید و البته با اتمام تحصیل تحصیلات گسترش کسب و کار خود را نیز می تونی دریافت کنید.
 4. ورود به دنیایی جدید گویی دوباره متولد شده اید در حقیقت این واقعیتی است که برای شما متصور می شوند.

نکته :تمام موارد بالا که گفته شد به همت و تلاش شما نیز بستگی دارد, مخصوصا در رشته های پزشکی فراموش نکنید جان انسان ها در همه‌جا مهم ترین مسئله است که در اروپا و آمریکا قطعا در ارزش تر پس بیهوده به کسی مدرک پزشکی نمی دهند لذا تلاش شما کاتالیزور این موفقیت است.

تحصیل در کشور مجارستان

در مجارستان تقریبا در همه رشته ها دانشجویان بین المللی با اکثریت زیر در تمام رشته ها برای تحصیل در مجارستان اپلای می کند آمار تحصیل در مجارستان براساس پروگرام اینترنشنال ( تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان)

 1. نروژ و سایر کشور های اسکاندیناوی (حوزه اسکاندیناوی مدرک مجارستان را برابر با مدرک صادره از کشور خود میداند کافی است بدون اعتماد به این متن سرچ کنید تا متوجه شوید هزینه تحصیل دانشجویان نوروزی بطور کامل توسط دولت و فنلاندی و سوئدی تا ۵۰ درصد توسط دولتشان بورسیه و پرداخت می شود. اما دولت نوروز هزینه زندگی را نیز بطور کامل پرداخت می کند تا با بهره‌گیری از امکانات دانشگاه پچ مجارستان به تربیت پزشکان داروسازان و دندانپزشکان ماهر بپردازد..)
 2. آمریکا سالانه از آمریکا تعداد زیادی دانشجو جهت تحصیل در رشته پزشکی به مجارستان می آیند.
 3. کانادا با توجه به ارقام سال ۲۰۲۱کانادا رتبه سوم درخواست تحصیل در مجارستان و رتبه دوم تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاههای مجارستان را دارد.
 4. کشور های اروپایی شمال فرانسه و ….. .
 5. کشورهای خاورمیانه.

سوال چرا صحبتی از آلمان نشد ,مگر اینطور نیست که مجارستان تنها کشوری است که به زبان آلمانی طی قرار داد با دولت آلمان در جرمن پروگرام یا تحصیل به زبان آلمانی در رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی پرستاری فیزیوتراپی تغذیه جهت تعلیم پزشکان و…. بطور مستقیم مورد تائید است ؟

درست است اما از آنجا که دانشجویان آلمانی در برنامه آموزش پزشکی مجزا نسبت به سایرین تحصیل می کنند بنابراین در رده بندی تک کشوره همان کشور برنده است آلمان ها یا جرمن ها از بد ورود در کورس آلمانی شروع به تحصیل می کنند اما سایر دانشجویان بین المللی در کورس بین المللی به زبان انگلیسی تحصیل در مجارستان را آغاز می کنند.

دانشگاه های پزشکی مجارستان

دانشگاه پچ اولین دانشگاهی بود در مجارستان و تقریبا اروپا که تاسیس شد و شروع به آموزش پزشکی کرد سال ۱۳۶۷ میلادی دانشگاه پچ افتتاح شد و جالب است بدانید این دانشگاه قطب علمی کشور مجارستان کی باشد یعنی Center of excellence in medical education.

دانشگاه پچ در زبان های انگلیسی مجاری و آلمانی در هر سه رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی پروگرام اختصاصی دارد و جز محدود دانشگاه های با این اعتبار بین المللی در اروپا است

نکته

دانشگاه پچ اولین دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت در کشور مجارستان بود و تنها دانشگاه که پایداری 100در100. در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در 20سال اخیر را داشته

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دانشگاه پچ مجارستان با ما تماس بگیرید.

02142881500

09105229373

برای اطلاع از هزینه های تحصیل در مجارستان و شهریه دانشگاه پچ در رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی و…. به لینک زیر مراجعه کنید.

https://europenter.com/university-of-pecs/

https://europenter.eu/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%BE%DA%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/

دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز درسال 1769 میلادی تأسیس شد اما کورس انگلیسی آن قدمت خیلی کمتری دارد برخلاف دانشگاه پچ مجارستان داوطلبین تحصیل در مجارستان در رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی پرستاری فیزیوتراپی تغذیه و…. می تواند در پروگرام انگلیسی این دانشگاه ثبت نام کنند.

جهت ثبت نام در دانشگاه سملوایز و تحصیل در رشته‌های مختلف پزشکی دندان پزشکی داروسازی پرستاری فیزیوتراپی تغذیه در دانشگاه سملوایز با ما در تماس باشید.

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دانشگاه سملوایز مجارستان با ما تماس بگیرید.

02142881500

09105229373

برای اطلاع از هزینه های تحصیل در مجارستان و شهریه دانشگاه سملوایز در رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی و…. به لینک زیر مراجعه کنید.

https://europenter.com/university-of-semmelweis/

https://mdnd.ir/university-of-semmelweis/

دانشگاه سگد مجارستان

شاید کاشفرخه کریس یا ویتامین C را بشناسید اما احتمالا نمی دانید که او در کجا درس خوانده بله پروفسور آلبرت سنت جرجی کاشف چرخه کریس و ویتامین سی دانشجوی دانشگاه سگد بوده و مدرک خود را از این دانشگاه دریافت کرد.

دانشگاه سگد نیز دانشگاه پزشکی خوبی است در شهر سگد مجارستان البته از نظر اعتبار علمی در جایگاه پایین تری در رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی پرستاری فیزیوتراپی تغذیه و کلا دانشکده پزشکی در مقایسه با دیگر دانشگاه های مجارستان قرار دارد.

دوره های پزشکی مجارستان در این دانشگاه در زبان انگلیسی قدمت کمتری نسبت به دچ دانشگاه پچ و سملوایز دارد.

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دانشگاه سگد مجارستان با ما تماس بگیرید.

02142881500

09105229373

برای اطلاع از هزینه های تحصیل در  دانشگاه سگد مجارستان و شهریه دانشگاه سگد رشته های پزشکی دندان پزشکی داروسازی و…. به لینک زیر مراجعه کنید.

https://mdnd.ir/university-of-szeged/

https://europenter.com/university-of-szeged/

ثبت نام سریع در دانشگاه سگد مجارستان را با ما تجربه کنید.

دانشگاه دبرسن

این دانشگاه نیز از دیگر دانشگاه های مشغول به فعالیت در حوزه پزشکی می باشد آمار در مقایسه با دانشگاه های دیگر مجارستان اعتبار کمتری دارد همچنین این دانشگاه در سال 2021خصوصی شد و دیگر در رده دانشگاه های دولتی مجارستان قرار ندارد.

دانشگاه دبرسن در رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی دانشجو می پذیرد.

اطلاع از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه دبرسن از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

https://europenter.com/university-of-debrecen/

اطلاع از شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه دبرسن مجارستان

https://mdnd.ir/continuing-education-in-hungary/

برای اطلاع از تفاوت های تحصیل در مجارستان و جمهوری چک

https://mdnd.ir/comparing-the-features-of-studying-in-hungary-and-studying-in-the-czech-republic/

لینک بالا کمک کننده است تحصیل در رشته پزشکی در جمهوری چک نیز برای شما میسر می باشد و ما به عنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه های پزشکی این کشور در خدمت شما هستیم.

02142881500

09105229373

تحصیل در رشته مدیریت در مجارستان

دانشگاه های متفاوتی در مجارستان. در رشته های اقتصاد و مدیریت مشغول به فعالیت و آموزش هستند

دفتر خاورمیانه و سازمان پزشکی نوآوران دانش به عنوان نماینده درجه یک دانشگاه های اقتصاد و مدیریت بصورت مستقیم و بدون واسطه برای شما در تمامی رشته های در مقطع کارشناسی, کارشناسی ارشد ، دکترا و… پذیرش می گیرد و ویزای مستقیم

جهت مشاوره با ما در تماس باشید.

02142881500

مشاوره مستقیم با مسئول دفتر خاورمیانه

09105229373

معرفی دانشگاه IBS

https://mdnd.ir/ibs-university-hungary/

دانشجویان این دانشگاه می توانند از سال دوم تحصیل کارشناسی به بعد به دانشگاه باکینگهام انتقالی بگیرند.

این انتقالی ظرفیت محدود ندارد و برای تمام دانشجویان باز است.

رشته های پزشکی جهت تحصیل در مجارستان

اگر بطور کلی بخواهیم در مورد رشته های پزشکی که در مجارستان در پروگرام بین المللی ازائه می شود صحبت کنیم ابتدا باید با سه رشته اصلی پزشکی دندان پزشکی و داروسازی شروع کنیم در نهایت پرستاری و فیزیوتراپی را جهت تحصیل در مجارستان مورد بررسی قرار دهیم.

تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان

رشته پزشکی بطور کلی در کشور مجارستان 6 سال می باشد.

 1. تقریبا دوسال اول علوم پایه یا بیسیک ساینس را شامل می شود در این دوره دروسی مانند بیولوژی کمیستری یا همان شیمی آناتومی هیستولوژی یا بافت شناسی نوروآناتومی ، جنین شناسی ،آنتروپولوژی ، بایومتریک ، بیوشیمی ، و…. تدریس می شود
 2. در دوسال بعد از علوم پایه پاتوفیزیولوژی و دوره اکسترنی شما شروع و در نهایت با دوره اینترنشیپ به پایان می رسد.

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان

پزشکی در چهار دانشگاه مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می شود.

شهریه رشته پزشکی را بر اساس ارقامی سال 2022 در این متن به اطلاع شما می رسانیم اما رقم را بطوره بازه بیان می کنیم تا در نهایت حتی اگر در 5 سال آینده هم این متن را مطالعه کردید مشکلی در تصمیم شما ایجاد نکند.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه پچ

در سال تحصیلی2022-2023 شهریه 16800 دلار.

دقت کنید این رقم در نهایت بین 17تا 18 هزار خواهد بود.

شهریه رشته دندان پزشکی 17450 دلار در سال.

شهریه داروسازی در دانشاه پچ 10000 دلار.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه سگد.

شهریه این دانشگاه هم 16520هزار دلار می باشد.

نکته .از آنجا که هنگام نگارش این متن در اواخر سال تحصیلی 2023هستیم رقم دقیق سال تحصیلی 2023-2024 تابستان اعلام می شود لذا رقم در بستر بازه ارائه می شود.

شهریه رشته دندانپزشکی سالیانه 17000 دلار در سال.

شهریه رشته داروسازی 10000 دلار.

شهریه دانشگاه دبرسن در رشته پزشکی.

شهریه  پزشکی در این دانشگاه رقم 16900 هزار دلارسالیانه است.

شهریه دندانپزشکی 17500 هزار دلار سالیانه است.

شهریه داروسازی 8000 دلار سالیانه می باشد.

شهریه دانشگاه سملوایز در رشته پزشکی بین 18200 دلار است

شهریه رشته دندان پزشکی 18200 دلار +3500 دلار هزینه متریال

شهریه داروسازی سالیانه 12000 دلار می باشد

معرفی شهر پچ مجارستان

پچ (PECS) یکی از شهر های مجارستان است که د رجنوب غربی این کشور قرار گرفته است نام رومی این شهر سوپیانهو تاریخ بنیان گذاری آن سال های آغاز سده دوم میلادی است . پچ دارای جمعیت 649/156 نفر می باشد ایت شهر پنجمین شهر بزرگ کشور مجارستان است شیراز از 10 می 2016 با شیراز خواهر خوانده شده است

پچ یکی از شهرهای باستانی مجارستان است. این شهر توسط رومیان بنا شده و در معماری شهر کاملا حضور معماری رومی احساس می شود شهر پچ در نزدیکی مرز کرواسی قرار دارد. بعد از پایان تسلط رومیان و حکومت های محلی این شهر مدت ها تحت تسلط عثمانی ها بوده است به طوری که مسجد پاشا قاضی از نمونه های معماری عثمانی در این شهر می باشد.

معرفی شهر سگد مجارستان

در بخش جنوبی کشور مجارستان و در نزدیکی مرز صربستان و رومانی سومین شهر بزرگ مجارستان یعنی سگد واقع شده است

نام این شهر احتمالا از یک واژه کهن مجاری به معنی گوشه گرفته شده است چرا که رود تیسا در محل این شهر تغییر جهت می دهد. روایتی دیگر نیز وجود دارد که نام شهر سگد را مشتق از واژه دیگری به معنی جزیره می داند و برخی دیگر نیز آن را به بلوند تیره تشبیه می کنند که محل تلاقی رود تیسا و مورش اشاره دارد.

شهر سگد به شهر آفتاب شناخته می شود زیرا بیشترین تعداد روزهای آفتابیرا در کل مجارستان دارد  .این شهر معمولا در سال بیش از ۲ هزار ساعت آفتابی را تجربه کرده که از این نظر دارای آب و هوای مناسبی می باشد. بهترین زمان سال از نظر آب و هوایی در این منطقه در ماه های می و سپتامبر می باشد. در این ماه ها همچنان هوا آفتابی است اما نه اندازه ای که برای پیاده روی آزار دهنده باشد.

معرفی شهر دبرسن مجارستان

دبرسن دومین شهر بزرگ  مشور مجارستان است که در نزدیکی بوداپست قرار دارد.مطمِینا اکثر افراد  نام شهر دبرسن را به خاطر دانشگاه‌های آن بشناسند اما این شهر زیبایی‌ها و دیدنی‌های فراوان بسیاری دارد. شهر دبرسن به مدت چند سال پایتخت رسمی مجارستان  بوده است. شهر دبرسن با 14 شهر دنیا پیمان خواهرخواندگی دارد که مهم‌ترین آن شهر سنت پترز بورگ روسیه می‌باشد.

در دبرسن بازار موسیقی داغ است و مسابقات بلابارتوک در سطح بین المللی در آن برگزار می شود . فعالیت های شهری و فرهنگی مختلف مثل تماشای تئاتر , موسیقی زنده و فستیوال های فرهنگی از جمله فستیوال گل ها در این شهر رواج دارند که همین امر سبب جذب دانشجویان بین المللی  جهت تحصیل در مجارستان شده است. مذهب اصلی این شهر کالونیسم است . هزینه های زندگی در دبرسن نسبت به بوداپست کمتر می باشد .

معرفی شهر بوداپست مجارستان

شهر بوداپست، پایتخت رسمی کشور مجارستان و همچنین از بزرگترین شهرهای این کشور است. این شهر یکی از مقاصد عالی گردشگری برای کسانی علاقمند به کشف جاذبه های جدید  در اروپا هستند، به شمار می رود. بوداپست بدلیل معماری های دیدنی، تاریخ پر فراز و نشیبی و غذاهای خوشمزه ای که دارد شهری بسیار دیدنی می باشد . بوداپست آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. فصل زمستان یعنی از دسامبر تا اوایل مارس، سردترین و ابری‌ترین زمان سال است. بارش برف معمولا در بیشتر سال‌ها به طور مکرر به وقع می‌پیوندد. از اواسط دسامبر تا اواسط فوریه، دمای هوا در طول شب بین منفی ۱۵ درجه تا صفر درجه‌ی سانتی‌گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *